dnes je 22.3.2023

Input:

1.5.2 Certifikáty

14.1.2020, , Zdroj: Verlag Dashöfer

1.5.2 Certifikáty

Ing. Jan Ambrož

Podmínky pro certifikáty uvádí §§ 15 a 16 ZET. Finanční správa umožní prostřednictvím společného technického zařízení poplatníkovi na základě autentizačních údajů získat jeden nebo více certifikátů pro evidenci tržeb, které slouží k autentizaci datových zpráv.

Máte-li jakékoliv problémy se zřízením certifikátů, nahlédněte do publikovaných materiálů FS na jejich webových stránkách, které navazují na § 15 zákona o EET.

Je na poplatníkovi, aby se svou certifikací a s autentizačními údaji pro evidenci tržeb nakládal tak, aby nemohlo dojít k jejich zneužití (jinak hrozí sankce podle § 29 ZET).

PRAXE

K evidenci tržeb získá poplatník jeden nebo více certifikátů, které slouží k autentizaci datových zpráv a jejich platnost je 3 roky.

Kontrola platnosti

Aktuální je nyní kontrola platnosti původních certifikátů, podle informací Finanční správy v listopadu 2019 vypršela platnost 38 tisíců pokladních certifikátů, v prosinci dalších 10 tisíc! Je nutné si na webu Finanční správy ověřit platnost všech certifikátů a zařídit jejich obnovu.

Je možné si též v příslušné aplikaci nastavit parametry pro zaslání připomenutí, že končí platnost certifikátu, které obdrží poplatník v dostatečném časovém předstihu: dva měsíce, dva týdny, tři dny před vypršením jeho platnosti.

Certifikát vyprší…

Taková situace by neměla nastat, neboť v tomto

Nahrávám...
Nahrávám...