dnes je 2.4.2023

Input:

Filmový festival se vydařil i po stránce EET

17.7.2017, Zdroj: Finanční správa

Jak významem, tak i ekonomickým potenciálem rozhodně tuto mimořádnou podnikatelskou příležitost nemohla ve spojitosti s konáním 52. Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary opomenout také Finanční správa.

Vzhledem ke kumulaci obchodních aktivit, kterou tato masivní akce po přechodnou dobu v krajském městě přináší, využil karlovarský finanční úřad ke kontrole přesvědčivosti plnění fiskálních povinností také nového institutu elektronické evidence tržeb, a to zejména v segmentu poskytování stravovacích služeb a maloobchodu, které festival kolem sebe tradičně ve velkém počtu soustředí.

Povaze podniku odpovídající zvláštní organizací výkonu dohledové činnosti přizpůsobené provozním hodinám obvyklým v tomto období u dotčených zařízení bylo vedle monitorování momentálních podnikatelských praktik jejich cíleným výběrem realizováno přes 3 desítky oficiálních kontrolních nákupů, ze kterých vzešlo celkem 11 závadových nálezů s nutností přistoupit k sankčnímu řízení. V 7 případech byly řešitelné na místě blokovými pokutami v celkovém objemu 31 tisíc korun. Čtyři případy pak pro jejich povahu budou projednávány ve správním řízení. I přes tato negativní zjištění

Nahrávám...
Nahrávám...