dnes je 28.11.2020

Input:

Kopie účtenky

13.7.2018, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2018.13.20
Kopie účtenky

Marcela Srněnská

VYŠLO V ČÍSLE 13/2018

Jsme síť maloobchodních prodejen s povinností EET. Chtěla bych se zeptat, jak máme postupovat, když se na nás obrátí zákazník s žádostí o vystavení kopie účtenky. Jsme povinni kopii vystavit? Pokud ano, tak jaké náležitosti musí tato kopie obsahovat? Měl by i na kopii být uveden FIK?

Odpověď

Z pohledu zákona č. 112/2016 Sb., o evidenci tržeb, ve znění pozdějších předpisů, je poplatník povinen dle ustanovení § 18 odst. 1 písm. b) vystavit účtenku tomu, od koho plyne evidovaná tržba. Uvedený zákon vydávání kopií účtenek neupravuje.

Pokud technické řešení pokladního zařízení tisk kopie účtenky umožňuje, neměla by nastat problémová