dnes je 26.3.2023

Input:

Ministerstvo financí vyvrací mylná tvrzení o evidenci tržeb

10.9.2015, Zdroj: Ministerstvo financí

Na sociálních sítích se v souvislosti s EET objevují některá tvrzení, která se snaží zpochybňovat důvěryhodnost informací Ministerstva financí.

Tvrzení Ministerstva financí, že průzkum Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR potvrzuje, že 90 % OSVČ používá v nějaké formě internet, je naprosto pravdivé. O tom se lze ostatně jednoduše přesvědčit v samotné studii.       

  • Informace, která se tento údaj snaží zpochybnit tím, že pokladnu schopnou online propojení má pouze 19 % provozoven, se týká zcela jiné věci a je pro daný závěr zcela bezpředmětná. Navíc Ministerstvo financí opakovaně připomíná, že v řadě případů i jednoduchá pokladna může být po doplnění o komunikační modul schopna komunikovat přes internet. Navíc pro EET není nutně zapotřebí ani pokladna, stačí tablet nebo mobil a malá příruční tiskárna.

Finanční správa žádná nová data od podnikatelů nevyžaduje. 

  • Pouze část z dat, která má dnes k dispozici v rámci daňových kontrol, získá v reálném čase. Tím bere podvodníkům možnost s nimi následně manipulovat. Na údaje, které budou podnikatelé zasílat v rámci el. evidence tržeb, má totiž finanční správa nárok už dnes a v rámci kontrolní činnosti je prověřuje. Je nutné si uvědomit, že
Nahrávám...
Nahrávám...