dnes je 26.3.2023

Input:

V systému EET se mění SSL certifikát - k 10. 9. 2018

30.8.2018, Zdroj: Generální finanční ředitelství

V září se na příjmové straně EET změní certifikát, který zabezpečuje spojení mezi pokladními zařízeními, která evidují tržby, a příjmovou stranou EET.

Uživatelé pokladen, kteří si chtějí ověřit, zdali je jejich pokladní zařízení připraveno na změnu a bez jakýchkoliv problémů evidovat tržby, by se měli u svého dodavatele pokladního zařízení či software ujistit, zda je jejich zařízení na výměnu SSL certifikátu připraveno a důvěřuje certifikátům certifikační autority DigiCert. Také výrobcům a dodavatelům pokladních zařízení a software Finanční správa doporučuje, aby zkontrolovali své systémy a ujistili se, že přechod na nový certifikát DigiCert Global Root G2 bude pro jejich zákazníky bezproblémový.

„Konkrétní datum změny SSL certifikátu je 10. 9. 2018. Důvodem výměny certifikátu je ukončení činnosti veřejné certifikační autority GeoTrust a převod jejích aktivit pod autoritu DigiCert. Změna nesouvisí s pokladními certifikáty pro evidenci tržeb sloužících k autorizaci datových zpráv,“ upozornil generální ředitel Finanční správy Martin Janeček.

Přestože je certifikační autorita Digicert standardně podporována většinou operačních systémů a internetových prohlížečů, může nastat situace, kdy u některých pokladních zařízení není kořenový certifikát autority DigiCert nastaven jako důvěryhodný. V takovém případě se nemusí pokladnímu zařízení po 10. 9. 2018 podařit navázat zabezpečené HTTPS spojení s příjmovou stranou EET.

  1. Výměna SSL certifikátu

V neprodukčním prostředí (Playground) byl na straně Finanční správy vyměněn SSL certifikát (od CA GEOtrust) za nový (od CA Digicert). Výměna SSL certifikátu v produkčním prostředí pro evidenci tržeb je plánována na 10. září 2018.

  • Výrobcům a dodavatelům pokladních zařízení a software doporučujeme, aby již nyní vyzkoušeli v předstihu funkcionalitu svých systémů na Playgroundu a ujistili se tímto, že až bude SSL certifikát vyměněn i na produkčním prostředí, bude pro ně přechod bezproblémový. Podrobnosti
Nahrávám...
Nahrávám...